Ramona Ioana Bruynseels

Informații personale

Jurist
contact@sgg.ro
Bun organizator și implementator, cu un interes special pentru sectorul public, dezvoltarea competitivității României, dialogul sector privat – sector public, relația cu Diaspora, eficientizare procese, management și leadership. Energică și talentată în comunicare, implementează proiecte într-o manieră inclusă și colaborativă și construiește parteneriate pentru identificarea și implementarea celor mai potrivite soluții.

Educație și formare

2014 – 2015 Harvard University, Școala de Guvern John F Kennedy, premiată cu 2 premii speciale pentru excelența academică și contribuția deosebită la comunitatea Harvard Kennedy: Premiul Raymond Vernon și Premiul Lucius Littauer
2007 – 2008: HEC Montreal University & Universitatea; BCR – Executive Development Program
2005 – 2005: Colegiul Național de Apărare – Academia de Înalte Studii Militare – Expert
2002 – 2005: Facultatea de Drept – Universitatea Creștină Dimitrie Cantemir – Master, Cluj-Napoca
1998 – 2002: Facultatea de Drept – Universitatea Creștină Dimitrie Cantemir – Șef promoție, Cluj-Napoca

Experiență profesională relevantă

Decembrie 2018 – prezent: Aparatul propriu de lucru al Prim-ministrului – Consilier de stat
Noiembrie 2017 – Februarie 2017: Guvernul României – Secretariatul General al Guvernului Secretar de Stat
Iulie 2017 – Noiembrie 2017: Guvernul României – Secretariatul General al Guvernului Secretar de Stat
Iulie 2017 – Iulie 2017: Vicepreședinte Asociația Română pentru Smart City și Mobilitate
Iunie 2016 – Iulie 2017: Boston Business Consult – Fondator, Business Integrator and Facilitator
Mai 2016 – Noiembrie 2016: Repatriot – Director Executiv
Mai 2011 – Ianuarie 2013: Șef Cancelarie – Președinte Executiv BCR
Mai 2009 – Mai 2011: BCR – Șef Departament Afaceri Comunitare și Consilier al Președintelui Executiv Iunie 2007 – Mai 2009: BCR – Consilier al Președintelui Executiv
Decembrie 2005 – Iulie 2007: BCR – Manager Relații Corporate/Retail
Octombrie 2003 – Noiembrie 2005: Preparator Universitar – Universitatea Dimitrie Cantemir, Facultatea de Drept, Cluj – Napoca
Decembrie 2002 – Decembrie 2003: Consilier Juridic – Directia Juridica MAPN – Corpul 4 Armata Teritorial, Cluj – Napoca