Alte profesii


George Cristian Tuță

Deputat ales deputat în circumscripția electorală nr. 25 ILFOV, data validării: 21 decembrie 2020 – HCD nr.70/2020.

Membru al Biroului Permanent în sesiunea parlamentară:
– sep. 2022 – prezent: Chestor
– feb. – sep. 2022: Chestor
– sep. 2021 – feb. 2022: Chestor
– feb. – sep. 2021: Chestor

Formațiune politică: Partidul Naţional Liberal

Comisii permanente:
– Comisia pentru industrii şi servicii (din dec. 2021)
– Comisia pentru afaceri europene
– Comisia pentru politică economică, reformă şi privatizare (până în dec. 2021)