Floarea Grosu

– 16 septembrie 1986-15 martie 1993: judecător la Judecătoria Galaţi
– 15 martie 1993-1 august 1993: judecător la Judecătoria Târgu Mureş
– 1 august 1993-7 iulie 2003: judecător la Tribunalul Mureş
– 7 iulie 2003-prezent: judecător la Curtea de Apel Târgu Mureş
– 1 mai 2009: detaşat la Inspecţia judiciară din cadrul Consiliului Superior al Magistraturii – Serviciul de inspecţie judiciară pentru judecători

Funcţii speciale
– 1 august 1995-16 iunie 2002: vicepreşedinte, Tribunalul Mureş
– 1 iunie 2003-7 iulie 2003: preşedinte Tribunalul Mureş
– 7 iulie 2003-7 iulie 2007: preşedinte al Curţii de Apel Târgu Mureş
– 3 mai 2009: detaşat pe o durată de 3 ani în cadrul Inspecţiei judiciare pentru judecători
– 20 aprilie 2011-prezent: membru al Comisiei de disciplină pentru judecători.