Eugen Teodorovici



Activitate profesională
28 martie 2017: preşedinte, Comisia pentru buget, finanţe, activitate bancară şi piaţă de capital, Senatul României
22 decembrie 2016: membru, Comisia pentru afaceri europene
13 martie 2017: membru, Comisia specială pentru elaborarea unei propuneri legislative pentru modificarea şi completarea Legii nr. 321/2009 privind comercializarea produselor alimentare
1 martie 2017: membru, Adunarea Parlamentară a OSCE (APOSCE)
24 aprilie 2017: secretar, Grupul parlamentar de prietenie cu Slovenia
26 aprilie 2017: membru, Grupul parlamentar de prietenie cu Arabia Saudita
26 aprilie 2017: membru, Grupul parlamentar de prietenie cu Africa de Sud