Adriana Stoicescu

Carieră profesională
01.08.2013 – prezent – Judecător la Tribunalul Timiş
01.01.2015 – 31.12.2020 – Președintele Tribunalului Timiş
01.01.2014 – 31.12.2014 – Vicepreşedintele Tribunalului Timiş
Iunie – august 2013 – Judecător la Tribunalul Bihor
01.01.2011 – 01.06.2013 – Vicepreşedintele Judecătoriei Timişoara
2007 – 2011 – Judecător la Judecătoria Sectorului 1 Bucureşti
2004 – 2007 – Judecător la Judecătoria Lipova
1996 – 2004 – Avocat în Baroul Timiş

Studii
1996 – Licențiată a Facultății de Drept a Universităţii Babeș-Bolyai din Cluj-Napoca